Powiększanie i modelowanie ust

Piękne, symetryczne i pełne usta to nie zawsze kwestia genów. Dzięki współczesnej kosmetyce można w krótkim czasie poprawić ich kształt oraz objętość dzięki popularnemu zabiegowi powiększenia i modelowania ust kwasem hialuronowym. Efekt to doskonale nawilżone i czerwone usta, które kuszą blaskiem! Pomaga to wielu kobietom pozbyć się kompleksów. Do zabiegu należy się jednak odpowiednio przygotować.

Kto nie powinien poddać się zabiegowi powiększania ust?

Zabieg powiększenia i modelowania ust polega na wstrzyknięciu w czerwień wargową preparatu z kwasem hialuronowym, aby nadać im większą objętość, zniwelować asymetrię warg, a także odpowiednio je nawilżyć, jeśli mają skłonność do przesuszania. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, lecz z wiekiem jej ilość zmniejsza się. Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny, jednak w szczególnych przypadkach nie należy go wykonywać. Przed decyzją o wykonaniu zabiegu kosmetolog powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad. Powiększaniu i modelowaniu ust nie powinny poddawać się między innymi osoby, które cierpią na choroby immunologiczne i autoimmunologiczne, epilepsję, łuszczycę, bielactwo, hemofilię, żółtaczkę czy nowotwory, osoby zakażone wirusem HIV lub opryszczką, a także mamy karmiące i spodziewające się dziecka. Warto także poinformować specjalistę o wszelkich alergiach, stanach zapalnych w organizmie i przyjmowanych lekach.

powiększanie i modelowanie ust

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg musi być wcześniej zaplanowany, a co za tym idzie, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Eksperci zalecają, aby na kilka dni przed poddaniem się powiększaniu i modelowaniu ust kwasem hialuronowym odpowiednio nawodnić organizm, czyli spożywać dwa litry wody dziennie, a także nie spożywać alkoholu. Dwa dni przed zabiegiem należy zażyć po 15 tabletek Rutinoscorbinu, a jeśli skóra wokół ust jest wrażliwa i skłonna do zarażenia się opryszczką, warto przez trzy dni przed zabiegiem przyjmować Heviran cztery razy po 200 mg na dobę. Ważne także, aby tuż przed zabiegiem nie korzystać z sauny, nie opalać się i nie wykonywać cięższych ćwiczeń fizycznych.

Efekty i postępowanie po zabiegu powiększania ust

Dzięki powiększaniu i modelowaniu ust kwasem hialuronowym usta są pełniejsze, doskonale nawilżone, zregenerowane, a twarz wygląda niezwykle młodo i witalnie. Efekty widać od razu po zabiegu, natomiast wyraźny efekt końcowy osiąga się po około dwóch tygodniach. Tuż po wstrzyknięciu w czerwień wargową kwasu hialuronowego okolice ust mogą być lekko opuchnięte. Po powiększaniu i modelowaniu ust należy także szczególnie zadbać o higienę ich obszaru i na jakiś czas powstrzymać się od wykonywania makijażu. Poza tym przez dwa tygodnie po zabiegu należy pić dużo wody (około dwóch i pół litra dziennie), a także unikać gorących i pikantnych dań oraz produktów uczulających, takich jak orzechy lub owoce morza.

Jeśli marzysz o pięknie wyglądających ustach, które są idealnie nawilżone, zapraszamy do skorzystania z usługi powiększania i modelowania ust w naszym salonie!