Prostownica i suszarka – jak prawidłowo używać, żeby nie zniszczyć włosów?

Proste, kręcone, falowane, długie, krótkie, blond, rude czy kasztanowe, upięte, lub nie. Włosy to bez wątpienia jeden z największych atutów kobiety. Piękne i lśniące pasma, przyciągają uwagę nie tylko płci przeciwnej, ale i innych pań. Dodają nam pewności siebie i sprawiają, że czujemy się kobieco i zmysłowo.

Duża część kobiet nie poświęca włosom zbyt dużej uwagi. Pęd dnia i natłok codziennych obowiązków sprawia, że nie zwracamy uwagi na odpowiednią pielęgnację naszych włosów, a przecież to, jak wyglądają i w jakim są stanie, zależy w dużym stopniu od nas. Świadoma pielęgnacja to pierwszy krok do sukcesu w drodze o piękne pukle.

Na wygląd naszych włosów decyduje mnóstwo czynników:

  • odpowiednia dieta i nawodnienie organizmu,

  • czynniki zewnętrzne (słońce, mróz, wiatr),

  • uszkodzenia mechaniczne,

  • dobór odpowiednich kosmetyków,

  • regularne wizyty w salonie fryzjerskim w celu profesjonalnego podcięcia zniszczonych końców.

Jak dbać o włosy?

Pielęgnacja włosów zależy od ich kondycji i tego, jakich składników w tym momencie potrzebują. Wspaniałym zabiegiem pielęgnacyjnym jest olejowanie włosów. Olej, nałożony na włosy na całą noc, stosowany regularnie odżywi je, nadając im sprężystość i przywracając blask. Dociąży pasma, ale przede wszystkim będzie stanowił swego rodzaju tarczę ochronną na działanie czynników zewnętrznych, np. zabezpieczy przed działaniem wysokiej temperatury.

Czy suszenie włosów je niszczy?

Suszarka do włosów to rewelacyjny sprzęt ułatwiający nam codzienne funkcjonowanie. Każda z nas jest jej posiadaczką i praktycznie każda z nas jej używa po każdym myciu głowy. Zastanawiałaś się kiedyś, czy suszenie włosów jest w stanie je zniszczyć?

Odpowiedź brzmi: To zależy. Poprawne używanie suszarki do włosów nie będzie miało negatywnego wpływu na ich kondycję. Większość suszarek na rynku posiada regulację temperatury i regulację siły nawiewu. Stosując odpowiednią pielęgnację, dobierając dobrej jakości szczotkę obrotową i susząc włosy pod odpowiednim kątem, używając chłodnego nawiewu, nie ma możliwości, aby je uszkodzić. Mało tego, opisana wyżej czynność sprawi, że łuski włosów się domkną, dzięki czemu włosy będą one lśniące i sypkie.

Czy prostownica niszczy włosy?

Pytanie, które nurtuje każdą z nas. Wybierając odpowiednią prostownicę i używając jej raz na jakiś czas, nie zapominając oczywiście o odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczeniu włosów produktami termoochronnymi, z pewnością nie zniszczy nam ona włosów. Nigdy natomiast nie należy prostować mokrych włosów. Wybierając prostownicę, należy kierować się jakością sprzętu oraz rodzajem i grubością naszych pasm.

Podsumowując, nie sam sprzęt, ale to, jak umiejętnie będziemy go używać, będzie miało wpływ na stan i kondycję naszych włosów. Suszarkę i prostownicę należy dobierać pod rodzaj naszych włosów. Nie wiesz jak określić to, jakie masz włosy? Zapytaj o to swojego fryzjera, a on udzieli Ci profesjonalnej i rzetelnej informacji oraz pomoże wybrać sprzęt. Jeśli potrzebujesz informacji na temat swoich włosów i właściwej pielęgnacji, zachęcamy do konsultacji w naszym salonie.