Przeciwskazania do powiększania ust

Powiększanie ust za pomocą wypełniaczy jest popularną procedurą medycyny estetycznej, ale jak każdy zabieg, ma swoje przeciwskazania. Zanim zdecydujesz się na powiększenie ust, ważne jest, abyś była świadoma potencjalnych zagrożeń i czynników, które mogą uniemożliwić lub ograniczyć przeprowadzenie tej procedury.

Czym jest powiększanie ust?

Powiększanie i modelowanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego od lat utrzymuje swoją pozycję wśród najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Ten zabieg nie tylko pozwala na uwydatnienie ust i nadanie im odpowiedniego kształtu, ale także jest często stosowany w celu nawilżenia tej delikatnej okolicy.

Procedura nie wymaga znacznego przygotowania i zazwyczaj trwa około jednej godziny, wliczając w to czas znieczulania obszaru poddanego zabiegowi. Przed podaniem preparatu, skóra oraz błona śluzowa ust są znieczulane specjalną maścią, co znacznie zmniejsza uczucie bólu podczas samej procedury.

Ważne przeciwskazania przed zabiegiem powiększania ust

 • Ciąża i karmienie piersią
  Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny poddawać się procedurze powiększania ust. Składniki używane w wypełniaczach mogą mieć niepożądane skutki dla rozwijającego się płodu lub dziecka.
 • Alergie i nadwrażliwość
  Osoby uczulone na składniki wypełniaczy, zwłaszcza na kwas hialuronowy, powinny unikać tego zabiegu. Reakcje alergiczne mogą być poważne i prowadzić do stanów zapalnych czy obrzęku.
 • Infekcje i stany zapalne
  Obecność aktywnych infekcji lub stanów zapalnych w okolicach ust to bezwzględne przeciwskazanie. Procedura może zaostrzyć infekcję lub prowadzić do poważnych powikłań.
 • Skłonność do bliznowców
  Osoby, które mają skłonność do tworzenia bliznowców lub mają blizny w miejscu, gdzie będą podawane wypełniacze, mogą mieć problemy z gojeniem się i uzyskaniem równomiernego efektu.
 • Choroby autoimmunologiczne
  Pacjenci cierpiący na choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń rumieniowaty układowy czy reumatoidalne zapalenie stawów, powinny unikać tego typu procedur. Interakcje między wypełniaczami a układem immunologicznym mogą prowadzić do powikłań.
 • Aktywne opryszczkowe zapalenie skóry
  Osoby, które mają aktywne opryszczkowe zapalenie skóry w okolicach ust, powinny poczekać, aż infekcja całkowicie się wyleczy, zanim poddadzą się zabiegowi.
 • Choroby układu krążenia
  Pacjenci z chorobami układu krążenia lub zakrzepicą nie powinni poddawać się tej procedurze ze względu na ryzyko powikłań związanych z krążeniem krwi.
 • Niewłaściwa struktura twarzy
  Osoby, które mają niewłaściwą strukturę twarzy, takie jak asymetria lub inne wrodzone wady, mogą nie być odpowiednie do tego rodzaju zabiegu.
 • Nieodpowiedni wiek
  Dla osób poniżej określonego wieku (zazwyczaj poniżej 18 lat), większość lekarzy odradza poddawanie się zabiegowi powiększania ust ze względu na niepełne wykształcenie się struktury twarzy.

Podsumowanie

Powiększanie ust za pomocą wypełniaczy to popularna procedura medycyny estetycznej, ale ma swoje przeciwskazania. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny poddawać się temu zabiegowi, ze względu na potencjalne szkody dla płodu lub dziecka. Najlepiej przed zdecydowaniem się na powiększenie ust, zawsze warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą.

Sprawdź naszą ofertę medycyny estetycznej!