Przedłużanie paznokci

Przedłużanie paznokci metodą żelową- co warto o niej wiedzieć?

Ładne, zadbane dłonie są wizytówką każdego z nas i czymś na co mimowolnie zwraca się uwagę przy każdym spotkaniu. Bardzo ważną rolę pełnią także paznokcie, które w przypadku kobiet, często zdobi manicure. Pozwala on poczuć się pięknie, a dobrze zrobiony utrzymuje się na płytkach nawet kilka tygodni.

Niestety, czasem paznokcie mają tendencje do łamania się. Paniom, które mają problem z naturalnym zapuszczeniem długich paznokci lub tym, które zwyczajnie nie mają do tego cierpliwości, naprzeciw wychodzi nasz wrocławski salon kosmetyczny La’Koshi, oferując przedłużanie paznokci żelem.

Zalety przedłużania paznokci metodą żelową

Po zabiegu przedłużania paznokci żelem możemy cieszyć się pięknymi, długimi paznokciami. Ta metoda zapewnia im naturalny wygląd przez długi czas – żel ma dobrą przyczepność i jest odporny na ścieranie. W razie potrzeby, żel na paznokciach można uzupełniać. Dzięki tej technice można niemal dowolnie formować perfekcyjny kształt paznokcia w sposób mało inwazyjny.

Na czym polega metoda żelowa?

Przedłużanie paznokci metodą żelową jest bardzo skuteczne – nic więc dziwnego, że jest to tak popularna metoda. Dodatkowo jest stosunkowo mało czasochłonna. Jest ona światłoutwardzalna, wykonywana z użyciem lampy UV – po prawidłowym nałożeniu żelu, należy naświetlać płytkę przez kilka minut, nałożyć następną warstwę i powtórzyć ten proces kilkukrotnie.

Przebieg przedłużania paznokci żelem

1. Najpierw należy odpowiednio przygotować dłonie – usunąć, lub odsunąć skórki.
2. Następnie pilnikiem przygotować naturalną płytkę paznokcia i ją odtłuścić.
3. Później, kolejno nakłada się primer, bazę i warstwę szkieletową.
4. Następnie – warstwa po warstwie – buduje się płytkę paznokcia
5. Przy każdej nałożonej warstwie niezbędne jest odpowiednio długie naświetlanie.
6. Po zakończeniu nakładania warstw na paznokcie pilnikiem opracowywany jest kształt całego paznokcia.

Zdobienie paznokci żelowych

Tak przygotowane paznokcie są świetną bazą do późniejszego manicure. Na gotowe paznokcie żelowe można nałożyć zwykły lakier, ale o wiele bardziej praktyczny będzie lakier hybrydowy. W salonie kosmetycznym La’Koshi po zabiegu przedłużania paznokci żelem i po każdym zabiegu uzupełniania żelu, proponujemy naszym klientkom lakierowanie hybrydowe. Dzięki niemu każda z pań może cieszyć się nie tylko długimi, zadbanymi paznokciami, ale i pięknie pomalowanymi płytkami przez okres nawet miesiąca!

Zabiegi dodatkowe

Kiedy paznokieć urośnie, konieczne będzie uzupełnianie żelu – polega to na nadbudowaniu żelu na paznokciu od strony skórek. W ten sposób, bez inwazyjnej ingerencji na płytkę związanej z usunięciem paznokci żelowych, możemy jeszcze dłużej cieszyć się pięknymi paznokciami. Usunięcie żelu może uszkodzić płytkę paznokcia, dlatego zaleca się wykonywać je w salonie kosmetycznym, u profesjonalnej stylistki.

Wszystkie z wymienionych zabiegów są dostępne w naszym wrocławskim salonie kosmetycznym La’Koshi, a efekty naszej pracy można znaleźć na stronie internetowej i na facebooku.