Regulacja brwi — jak właściwie ją wykonać?

Regulacja brwi to bardzo ważny, ale i prosty zabieg, który możemy wykonać same w domu. Należy jednak pamiętać, aby dobrze się do niego przygotować. Źle wyregulowane brwi nie podkreślą urody oczu oraz mogą nadać niechciany wyraz twarzy. Dlatego jeśli czujesz, że samodzielna regulacja brwi nie jest dla Ciebie, udaj się do kosmetyczki i zaufaj ekspertce, która pomoże Ci osiągnąć wymarzony efekt!

Dopasuj kształt brwi do kształtu twarzy!

Wiele osób ulega trendom i idąc do kosmetyczki, przychodzi z wybranym kształtem brwi, który często nie pasuje do owalu ich twarzy. Przy dopasowywaniu brwi ważna jest zasada kontrastu. Dla osób o okrągłej buzi lub delikatnych rysach twarzy polecane są mocniejsze brwi o ostrzejszym zarysie, natomiast na mocno zarysowanych i trójkątnych twarzach idealnie sprawdzą się delikatne i zaokrąglone brwi. Jeśli chcesz cieszyć się pięknym spojrzeniem, pozwól specjalistce dobrać odpowiedni kształt brwi.
  • Twarz w kształcie serca — dla tego typu twarzy idealne będą brwi, które zaczynają się niskim łukiem i są lekko zakrzywione,
  • Twarz owalna — temu typowi twarzy pasuje każdy rodzaj brwi,
  • Twarz podłużna — dzięki prostym brwiom możemy optycznie skrócić twarz,
  • Twarz prostokątna — osoby z prostokątną twarzą powinny zdecydować się na grubsze, wydłużone brwi, które nie zaczynają się przy nasadzie nosa,
  • Twarz kwadratowa — dla tego typu idealne będą brwi zaczynające się grubszym łukiem, które przechodzą w linie proste,
  • Twarz okrągła — przy okrągłym kształcie, ważne jest, aby łuk brwiowy zaczynał się wysoko, co nie zaokrągli dodatkowo twarzy.

Łuk brwiowy w dobrym miejscu ma znaczenie!

Aby sprawdzić, czy nasze brwi mają odpowiednią geometrię, warto zastosować metodę linii. Dzięki temu sposobowi możemy sprawdzić, czy mamy odpowiednią grubość, szerokość, rozstaw i wygięcie brwi. Pozwoli to na zachowanie symetrii i podkreślenie okolic oczy bez zaburzenia proporcji twarzy.

ulysse-pointcheval-5UBk1UI4sqA-unsplash

Geometria brwi krok po kroku:

  1. Początek brwi najłatwiej wyznaczyć poprzez przyłożenie pędzelka czy też kredki od skrzydełka nosa do wewnętrznego kącika oka. Punkt na wysokości łuku brwiowego, w którym jest kredka, będzie stanowił początek dla brwi.
  2. Drugi punkt wyznacza się poprzez przyłożenie kredki do skrzydełka nosa, a następnie prowadząc ją ukośnie, przez środek źrenicy oka. Punkt będzie znajdował się wokoło ⅔ długości brwi.
  3. Ostatni punkt znajduje się na końcu brwi. Określisz go przez przyłożenie kredki do skrzydełka nosa i poprowadzenie jej przez zewnętrzny kącik oka.
  4. Dzięki połączeniu tych trzech punktów zobaczysz swój idealny kształt brwi.

Usuwanie włosków

Aby brwi miały odpowiedni kształt, należy usunąć wszystkie włoski znajdujące się poza wyrysowanym kształtem. Istnieje wiele metod na regulowanie brwi. Tą, którą wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Warto pamiętać, że przed zabiegiem skóra musi być porządnie oczyszczona. Dobre oświetlenie oraz lusterko powiększające pomogą Ci osiągnąć zadowalający efekt. Wyrywanie włosków musi przebiegać zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Pamiętaj, że usuwamy tylko włoski rosnące z dołu.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące prawidłowej regulacji brwi, lub marzą Ci się idealnie wyregulowane brwi, skontaktuj się z Lakoshi już dziś!