Rekonstrukcja włosów – wszystko co powinnaś wiedzieć o zabiegu

Nowe włosy, nowa Ty

Poszarzałe, matowe i suche włosy nie dodają pewności siebie, a dodatkowo są niezmiernie trudne w pielęgnacji. Stoimy przed dylematem ściąć czy postawić na rekonstrukcje? Jeśli zależy nam na odpowiedniej długości włosa i nie chcemy czekać aż włosy odrosną, zabieg rekonstrukcji skutecznie pomoże w walce z problemem osłabionych włosów. Zabieg rekonstrukcji jest popularny w Stanach Zjednoczonych, z którego skorzystały między innymi siostry Kardashian. Jego efekty utrzymują się przez długi czas i odbudowują uszkodzone cząsteczki włosa. Zabieg rekonstrukcji został opracowany na zasadzie synergii czterech produktów, które gwarantują najlepsze rezultaty- odbudowa i wzmocnienie oraz połysk i nawilżenie. Technologia polega na odbudowie łańcuchów peptydowych, inaczej białkowych, które są budulcem włosa. Ich przerwanie powoduje łamliwość oraz matowość włosa. Zestaw 19 aminokwasów, które swoją budową odwzorowują naturalną keratynę występującą w strukturze włosa. W tej substancji zawarte są aminokwasy o różnych masach cząsteczkowych, które odbudowują odpowiednio rdzeń, korę oraz łuski włosa. Poza wyżej wymienionymi, w produktach do rekonstrukcji zawarte są składniki, które skutecznie nawilżają strukturę włosa i stanowią warstwę ochronną jak masło shea i aloes. Rozpieszczają one włosy dodając im sił witalnych pochodzących prosto z natury.

Cztery etapy odnowy

Zabieg rekonstrukcji włosów składa się z czterech następujących etapów:

  1. Oczyszczanie – usuwanie wszystkich zbędnych substancji zanieczyszczających z włosa, dzięki czemu stają się wyjątkowo świeże
  2. Wygładzenie – wyrównywanie powierzchni włosa i domykanie jego łusek. Włosy stają się intensywnie miękkie i gładkie
  3. Rekonstrukcja – intensywna odbudowa i naprawa uszkodzonych partii włosa. Gwarantuje elastyczność oraz sprężystość włosów
  4. Nawilżenie – włosy stają się elastyczne, nawilżone i podatne na układanie

Zabieg poprzedza wnikliwa analiza włosów wykonana przez profesjonalistę, który dobiera proporcje produktów. Sama rekonstrukcja trwa około 30 minut. Dodatkowo, zabieg gwarantuje poczucie odprężenia oraz wyciszenia. Zapach, który posiadają produkty do rekonstrukcji utrzymuje się długo po zabiegu i towarzyszy nam aż do kolejnego mycia. Zabieg można stosować na dwa sposoby, jeśli rozjaśniamy włosy i chcemy, aby efekt był przedłużony i pigment lepiej wszczepił się w strukturę włosa na poziomie komórkowym, można go także stosować samodzielnie jeśli potrzebujemy dogłębnego nawilżenia i wzmocnienia włosów. Zabieg rekonstrukcji gwarantuje:

  • zdrowy wygląd oraz integralność włosów na całej długości
  • scalanie rozdwojonych końcówek
  • silny połysk i nawilżenie
  • jedwabistą gładkość i podatność na układanie
  • zabezpieczenie włosów przed koloryzacją oraz przedłużone utrzymanie koloru
  • podkreślenie skrętu w przypadku włosów kręconych

Po wykonaniu zabiegu, włosy są cudowną taflą. Utrzymanie takiego efektu w domu wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, które dogłębnie będa nawilżać włosy i przedłużą działanie zabiegu. Rekonstrukcja włosów utrzymuje się przez kilka tygodni i jest zależna od kondycji oraz stanu włosa przed wizytą w salonie.