Wpływ masażu na nasze samopoczucie

Wpływ masażu na nasze samopoczucie

Każdego z nas dotykają takie problemy, jak uczucie zmęczenia, bezsenność, stres czy też bóle głowy, które obniżają komfort życia. W tym celu warto zdecydować się na różnego rodzaju masaże, które są doskonałym sposobem na regenerację ciała, rozluźnienie mięśni oraz poczucie chwili wytchnienia i relaksu.

Kilka słów o masażu

Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Pochodzi z Indii i Chin. To zabieg odprężający, który korzystnie oddziaływuje na organizm człowieka. W celu zapewnienia odpowiednich efektów, powinien być wykonany dokładnie oraz bez pośpiechu. Masaż oddziałuje na tkankę skórną, mięśniową, stawy, układy krwionośny, chłonny, nerwowy, oddechowy, pokarmowy, wydalniczy oraz na przemianę materii. Posiada wiele rodzajów i odmian, które poprzez dobór odpowiednich technik, wpływają na ciało w inny sposób. Celem ich może być relaksacja, efekt leczniczy lub przygotowanie tkanek do wysiłku.

Rodzaje masaży

Metod wykonywania jest wiele, a korzyści z nich płynących jeszcze więcej. Każda technika masażu wykonywana jest w konkretnym celu i dla konkretnych efektów. Wykonany profesjonalnie potrafi zdziałać cuda i realnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Przed skorzystaniem z masażu należy poznać szczegóły proponowanych zabiegów i wybrać najlepszy dla siebie i dla swoich problemów. Najskuteczniejszy to taki, który jest idealnie dobrany do naszych dolegliwości. W dodatku, dla uzyskania jak najlepszych i najdłużej utrzymujących się efektów, należy korzystać z masażu regularnie i w odpowiednich odstępach czasu.

Masaże lecznicze

Masaże lecznicze są sposobem profilaktyki i istotnym elementem poprawy samopoczucia oraz kondycji fizycznej. Bardzo dobrze sprawdzą się przy różnego rodzaju bólach, poprawiają trawienie oraz ukrwienie narządów wewnętrznych. Ponadto, przynoszą natychmiastową ulgę rozluźniając mięśnie, co bezpośrednio wpłynie na lepsze samopoczucie. W dodatku, redukują stres, usprawniają pracę narządu ruchu, pozytywnie wpływają na przepływ krwi oraz przyspieszają metabolizm.

Masaże relaksacyjne

Masaże relaksacyjne mają na celu przynieść odprężenie, relaks oraz spokój. Są doskonałą formą terapii po ciężkim dniu, wyczerpującym treningu czy po stresującej sytuacji. Zabiegi relaksacyjne wspomagają utrzymanie prawidłowego napięcia mięśniowego, łagodzą zmęczenie, obniżają ciśnienie, zwiększają przepływ krwi. Co więcej, działają kojąco i przyczyniają się do odzyskania energii do działania.

Efekty po przeprowadzeniu masażu

h3> Jako że masaż przeprowadzany jest na skórze, to właśnie jako pierwsze odczuwalne skutki są widoczne gołym okiem na skórze. W wyniku masowania, skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, a wszystko za sprawą usuwania z niej zrogowaciałego naskórka. Co więcej, skóra się oczyszcza, dzięki przyspieszonemu obiegu krwi. W dodatku, bezpośrednio po zakończonym masażu możemy zaobserwować poprawę humoru, zniwelowanie uczucia zmęczenia oraz brak rozdrażnienia. Ponadto, zauważalna jest spokojniejsza praca serca. Masaż jest bardzo pomocny w walce z otyłością oraz likwidacją cellulitu.