Wszystko o keratynowym prostowaniu włosów

Włosy dla wielu ludzi stanowią jeden z najważniejszych elementów wizerunku. To właśnie fryzura odpowiada u nich za poczucie atrakcyjności i wpływa na pewność. Niektórzy poprzez włosy wyrażają swoją indywidualność i własny charakter, poprzez ciekawe upięcie ich czy zmianę koloru. Niemniej jednak, nie każdy jest zadowolony ze swojej fryzury i próbuje znaleźć sposoby na poprawienie jej wyglądu, na przykład poprzez doczepienie sztucznych włosów, farbowanie lub prostowanie. Częstym zjawiskiem jest to, że osoby, których natura obdarzyła lokami lub mocnymi falami, zdecydowanie bardziej woleliby mieć włosy proste. W takiej sytuacji, zamiast codziennego męczenia się z prostownicą, na ratunek przychodzi keratynowe prostowanie, które jest skuteczną metodą na uzyskanie długotrwałych, prostych włosów. Ten zabieg pozwala na zmniejszenie objętości i wygładzenie ich powierzchni, co ułatwia stylizację i pielęgnację.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg prostowania keratynowego jest stosunkowo prosty i przypomina klasyczne prostowanie włosów, ale z zastosowaniem specjalnego preparatu zawierającego keratynę. Przed przystąpieniem do zabiegu, włosy są dokładnie myte i suszone. Następnie fryzjer przeczesuje włosy, aby pozbyć się wszelkich skrętów i kołtunów.

Kolejnym krokiem jest aplikacja tego specjalistycznego środka. Fryzjer równomiernie rozprowadza preparat na każdym kosmyku, od nasady aż po same końce. Keratynę należy pozostawić na włosach przez około 30-40 minut.

Po upływie wyznaczonego czasu można przystąpić do spłukiwania włosów i suszenia ich. Na sam koniec wystarczy tylko wykorzystać klasyczną prostownicę i maksymalnie wygładzić każde pasmo. Zwieńczeniem wizyty jest aplikacją specjalnego serum, które ma na celu utrwalenie uzyskanego efektu i ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

prostowanie keratynowe włosów

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Prostowanie keratynowe pozwala na uzyskanie prostych, lśniących i gładkich włosów. Dzięki temu zabiegowi można uniknąć udręki codziennej stylizacji, co z pewnością największą ulgę stanowi dla osób posiadających falowane lub kręcone kosmyki, które notorycznie były przez nich prostowane. Efekt utrzymuje się przez długi czas, nawet do kilku miesięcy. Nie trzeba zatem obawiać się, że po kilku tygodniach fryzura wróci do wyglądu sprzed keratynowego prostowania. Wystarczy wybrać tylko odpowiedni salon i cieszyć się rezultatami jak najdłużej. 

Ponadto po zabiegu włosy stają się bardziej miękkie i elastyczne, co ułatwia ich układanie i stylizację. Keratyna, która jest substancją naturalnie występującą w ludzkich włosach, działa regenerująco i wzmacnia włosy, zapewniając im lepszą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, słońce czy zanieczyszczenia.

Zabieg prostowania keratynowego poprawia więc kondycję włosów, zwłaszcza gdy są one przesuszone lub zniszczone przez częste stylizacje termiczne bądź farbowanie. Keratyna odżywia włosy,  nadając im zdrowy wygląd i połysk.

Warto jednak pamiętać, że zabieg ten wymaga zachowania pewnych środków ostrożności, szczególnie w przypadku osób z wrażliwą skórą głowy lub skłonnością do alergii. Dlatego przed przystąpieniem do keratynowego prostowania warto skonsultować się z fryzjerem lub dermatologiem i omówić szczegóły. 

 

W naszym salonie La’Koshi świadczymy szeroki wachlarz usług. Oferujemy zarówno zabiegi z zakresu fryzjerstwa, jak i kosmetologii, medycyny estetycznej, pielęgnacji dłoni czy ciała. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

Odwiedź nas i pozwól nam zadbać o Twoje piękno!