Wszystko o makijażu permanentnym

Makijaż permanentny to zabieg polegający na wprowadzeniu pigmentu pod skórę za pomocą specjalnego urządzenia, zwanego igłą do makijażu permanentnego. Jego celem jest uzyskanie trwałego efektu makijażu, który powinien utrzymać się przez kilka lat. Może być wykonywany na różnych częściach ciała, takich jak brwi, oczy czy usta.

Specyfika makijażu permanentnego

Makijaż permanentny może być wykonywany zarówno przez profesjonalne kosmetyczki, jak i przez lekarzy. Zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania skóry oraz dokładnego zdezynfekowania narzędzi, aby zapobiec infekcjom. Przed jego przeprowadzeniem należy dokładnie omówić z zabiegowcem oczekiwane rezultaty. Konieczne jest również przedyskutowanie kwestii ewentualnych przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego. 

Dostępne są różne rodzaje makijażu permanentnego, w zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać. Decydując się na trwałe pomalowanie swoich brwi, taki makijaż może być wykonywany rozmaitymi technikami, między innymi mikropigmentacją. Istnieje również opcja podkreślenia swoich oczu kreską, a także wypełnienia ust pigmentem. To od osoby, która decyduje się na taki zabieg zależy, na jakiej części ciała będzie chciała go wykonać oraz jaką metodę do tego preferuje.

Makijaż permanentny jest trwały, ale nie jest wieczny. Zazwyczaj utrzymuje się przez kilka lat, po czym zaczyna blaknąć i wymaga poprawienia lub odnowienia. Częstotliwość poprawek zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, a także od rodzaju skóry i tego, jak szybko pigment na niej blaknie.

Ryzyko związane z zabiegiem

Makijaż permanentny jest bezpieczny, jeśli wykonuje go doświadczony specjalista, który zachowuje przy tym pełną sterylność. Mimo to, jak każdy zabieg, może wiązać się z pewnym ryzykiem.

Do najważniejszych wad makijażu permanentnego należy możliwość powstania reakcji alergicznych na pigment lub narzędzia stosowane podczas zabiegu. To również niebezpieczeństwo infekcji skóry lub zakażenia, jeśli zabieg nie zostanie wykonany w odpowiednich warunkach sterylności. Dodatkowo ważna jest kwestia nieodwracalności efektów zabiegu – nie ma możliwości całkowitego usunięcia takiego makijażu, a jedynie rozjaśnienia go lub poprawienia czy przykrycia nowym. Ponadto należy pamiętać, iż wiąże się on także z odmiennymi rezultatami u różnych osób – w końcu efekt może być inny w zależności od indywidualnych cech skóry, pigmentacji i innych czynników.

Biorąc to wszystko pod uwagę, można dojść do wniosku, że makijaż permanentny to zabieg, który chwalą sobie ludzie pragnący uzyskać trwały efekt makijażu, a tym samym poprawić kształt czy kolor swoich brwi, oczu lub ust. Przed jego wykonaniem jednak niezbędne jest dokładne zapoznanie się z możliwymi skutkami i przeciwwskazaniami oraz wybranie odpowiedniego specjalisty, aby uniknąć niepożądanych rezultatów.

La Koshi to przede wszystkim doświadczony zespół, który na pierwszym miejscu stawia komfort i zadowolenia osób odwiedzających salon. Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb każdego Klienta. Wykonujemy najwyższej jakości usługi kosmetyczne, a w swojej działalności wyróżnia nas niebywała precyzja i profesjonalizm. Odwiedź nas i przekonaj się sam!