Zabiegi na dłonie dla mężczyzn

Chociaż przez lata wizyty w salonach kosmetycznych kojarzone były raczej jako domena kobiet, tak obecnie coraz większa ilość mężczyzn korzysta z zabiegów na twarz, ciało i dłonie. Zwłaszcza ta ostatni element cieszy się znaczącą popularnością, bowiem uznaje się, że to właśnie dłonie są wizytówką człowieka i świadczą o jego dbałości o siebie. Co więcej, to właśnie dłonie służą nam do powitań, dlatego też warto zadbać o to, aby były one odpowiednio odżywione i wypielęgnowane.

Męski manicure

Jest to zabieg, podczas którego kosmetyczka zadba o wygląd dłoni i paznokci. Zazwyczaj zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem rąk Klienta, by następnie móc przejść do zmiękczania i usuwania skórek przypaznokciowych, które są często suche w wyniku niedostatecznego nawilżania skóry, przez co zmniejszają optycznie płytkę paznokcia. Czynność ta powinna zostać wykonana umiejętnie, najlepiej przez osobę z doświadczeniem, aby uniknąć ewentualnego skaleczenia.

Następnym krokiem manicure jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu, który powinien być dopasowany do budowy palców i preferencji Klienta. W dalszej kolejności wykonywany jest proces polerowania paznokcia, którego celem jest wygładzenie płytki i nadanie jej świeżego blasku. Niektórzy Panowie decydują się na nałożenie warstwy bezbarwnej odżywki, która nie tylko odżywia i wzmacnia paznokcie, ale również zabezpiecza je i nabłyszcza. Jest to jednak opcjonalnie, bowiem taki efekt nie zawsze wpisuje się w gusta wszystkich mężczyzn. Ostatnim krokiem jest nałożenie oliwki na dłonie. Jej zadaniem jest stworzenie warstwy ochronnej. Na wykonanie takie zabiegu powinniśmy zarezerwować sobie około godzinę czasu.

curology-TITp0O0Ue70-unsplash

Gdzie wykonać zabieg?

Decydując się na wykonanie jakiegokolwiek zabiegu kosmetycznego, warto wybrać się do profesjonalisty, bowiem zawsze jest to ingerencja w nasze ciało. Dlatego wymagane jest, aby salon był utrzymany w czystości i posiadał urządzenia niezbędne do dezynfekcji i sterylizacji narzędzi kosmetycznych.

Klient powinien widzieć, że narzędzia wykorzystane do jego zabiegu zostały wyjęte ze sterylnego opakowania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabieg przebiegnie bezproblemowo i nie będzie groził żadną infekcją. Warto również zwrócić uwagę, czy podczas zabiegu kosmetyczka używa jednorazowych rękawiczek ochronnych, które w razie ewentualnego uszkodzenia powinny zostać od razu zmienione. W profesjonalnych salonach takie zachowanie jest standardem, dlatego decydując się na wykonanie zabiegu, powinniśmy wybrać miejsce, w którym zapewnione są najwyższe standardy higieny. Wówczas cała wizyta staje się relaksującą przyjemnością, a nie nieustannym kontrolowaniem osoby wykonującej zabieg.

Wybierając się na manicure męski, warto rozważyć również zabiegi na stopy, które pozwolą utrzymać je w dobrej kondycji i nienagannym wyglądzie. Zaleca się wykonywanie pedicure, którego przebieg można przyrównać do zabiegu na ręce, zaś dla osób o szorstkim i zrogowaciałym naskórku dedykowany jest zabieg złuszczający na stopy, który wykorzystując bezbolesne dobrodziejstwo kwasów, pozwala wyeliminować martwy naskórek.

Więcej o tych zabiegach można przeczytać na naszej stronie internetowej! Zachęcamy do sprawdzenia i umówienia wizyty!