Zabiegi pod oczy

Z biegiem lat nasza skóra się zmienia, szczególnie szybko starzeją się okolice wokół oczu. To tam skóra staje się coraz cieńsza i z czasem zostaje pozbawiona tkanki tłuszczowej. Już w wieku 25 lat warto zadbać o skórę pod oczami i pozbyć się powstających zmarszczek, lub zacząć zapobiegać ich szybkiemu powstawaniu. Oczywiście w tym celu możemy skorzystać ze specjalnych zabiegów, dobrze jednak wiedzieć jaki mamy wybór i jakie efekty możemy uzyskać.

Peelingi chemiczne

Zabieg ten polega na delikatnym złuszczeniu, wygładzeniu skóry okolicy oka oraz jej rewitalizacji. W tym przypadku stosuje się tylko delikatne substancje kwasowe, które nie podrażniają skóry ani śluzówki oka. W efekcie możemy dłużej cieszyć się młodą, elastyczną i napiętą skórą pod oczami.

Dermapen

W tej terapii stosowana jest technika mikronakłuć, która jest mało inwazyjna, jednak wystarczająca, aby stymulować skórę do samoregeneracji. W trakcie zabiegu skóra jest stymulowana mechanicznie, przez co zostaje pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny. Następuje pogrubienie skóry, poprawa jej napięcia, spłycenie drobnych zmarszczek, w tym „kurzych łapek”. Dodatkowo dostarczane są składniki odżywcze w postaci specjalnie skomponowanego koktajlu wprowadzonego za pomocą urządzenia.

Mezoterapia igłowa

Podczas tego zabiegu, w głębokie warstwy skóry wstrzykiwane są składniki aktywne. Wykorzystywane w tym celu są substancje rewitalizujące takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe. Składniki te stymulują oraz odżywiają komórki, które w konsekwencji zaczynają wytwarzać więcej kolagenu i elastyny. Poza wykorzystaniem specjalnej ampułki istotny jest również sam sposób jej podania, czyli iniekcja. Każde pojedyncze wkłucie pozwala na dogłębne i efektywne wykorzystanie dobroczynnych substancji przez skórę w miejscu jej podania. Mezoterapia igłowa jest niezwykle popularna ze względu na swoją wysoką skuteczność. Jest to idealny sposób na zwiotczałą, cienką, odwodnioną skórę, cienie pod oczami a nawet na drobne zmarszczki, w tym „kurze łapki”.