Zastosowanie baniek chińskich

Bańki chińskie stanowią metodę terapii manualnej, którą wykorzystywano przez tysiące lat w tradycyjnej medycynie chińskiej. Polega ona na umieszczaniu specjalnych szklanych baniek na skórze, a następnie stworzeniu podciśnienia poprzez usuwanie powietrza z baniek. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak szkło, bambus, ceramika, czy tworzywo sztuczne. Najczęściej używane są jednak bańki szklane, które są higieniczne, łatwe w utrzymaniu czystości i nie ulegają odkształceniom pod wpływem temperatury.

Stara metoda terapii

Terapia bańkami chińskimi jest starą metodą terapii manualnej, która w dzisiejszych czasach zyskała na popularności. Zwykle stosowana jest w połączeniu z innymi metodami, takimi jak akupunktura, masaż czy ziołolecznictwo.

Działanie terapii

Podczas terapii, bańki chińskie umieszczane są na skórze w określonych miejscach, zwykle na plecach, karku, ramionach, udach czy brzuchu. Następnie powietrze zostaje usuwane z bańki, co powoduje tworzenie podciśnienia. W wyniku tego procesu skóra zostaje wciągnięta do bańki, sprawia to rozciąganie i rozluźnienie tkanki mięśniowej oraz zwiększenie przepływu krwi w obszarze poddanym zabiegowi. Terapia bańkami chińskimi może łagodzić ból mięśni, stanów zapalnych, zaburzeń krążenia, zapalenia oskrzeli, chorób reumatycznych, migreny oraz poprawić kondycję skóry.

Przebieg zabiegu

Czas trwania terapii bańkami chińskimi zwykle zależy od rodzaju zabiegu oraz od stanu zdrowia pacjenta. Standardowo sesja terapeutyczna zajmuje od 15 do 30 minut, ale czas ten może ulec wydłużeniu, w zależności od potrzeb pacjenta. Często terapia baniek chińskich łączona jest z innymi metodami terapeutycznymi, takimi jak akupunktura, masaż czy ziołolecznictwo, co również może wpłynąć na dłuższy czas trwania sesji.

Podczas jednej sesji terapeutycznej zazwyczaj stosuje się od 4 do 6 baniek, w zależności od celu terapii i reakcji organizmu pacjenta. Bańki są umieszczane na wybranych punktach akupunkturalnych lub w miejscach, gdzie występują bóle, napięcia mięśniowe lub inne problemy zdrowotne.

Po zabiegu pozostają na skórze ślady po banach, które znikają zazwyczaj po kilku dniach. Ślady te to zaczerwienienia i siniaki, które są wynikiem stymulacji krążenia krwi i limfy. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze ukazują się po zabiegu.

Bańki chińskie a zdrowie

Warto jednak pamiętać, że terapia bańkami chińskimi nie jest odpowiednia dla wszystkich i przed przystąpieniem do zabiegu należy skonsultować się z lekarzem. Osoby, które mają skłonność do siniaków lub krwawień, cukrzycę, choroby serca, choroby krwi, nowotwory lub inne dolegliwości związane z układem odpornościowym powinny unikać terapii bańkami chińskimi. Tak samo ważne jest unikanie tej metody terapeutycznej w przypadku ciąży oraz chorób skórnych w miejscu, gdzie planuje się umieścić bańkę.

W salonie urody La’Koshi stawiamy na najlepsze zabiegi, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów jest w stanie przeprowadzić nawet najbardziej zaawansowane terapie, takie jak terapia bańkami, zapewniając pełen profesjonalizm i najwyższą jakość świadczonych usług.