Zastosowanie i właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą substancją zawartą w ludzkiej skórze. Ostatnimi czasy stał się również kluczowym składnikiem kosmetyków, zapobiegających starzeniu się skóry oraz coraz popularniejszym elementem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Przeszłość i teraźniejszość kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy (oznaczany HA) został odkryty w 1934 roku przez Carla Meyera i Johna Palmera jako lepki płyn występujący w oczach zwierząt. Szybko okazało się, że jest to substancja powszechnie występująca w ludzkim organizmie w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu), która odgrywa znaczącą rolę w zdrowiu skóry – zapewnia jej nawilżenie i elastyczność, a także pomaga w gojeniu się ran. Wraz z wiekiem ciało wytwarza coraz mniej tego ważnego kwasu, co powoduje stopniowe pogarszanie się fizycznych funkcji, a także wyglądu skóry.

Kwas hialuronowy jest dzisiaj szeroko stosowany w różnych zabiegach upiększających. Jego skuteczność została odkryta po wielu latach badań i obecnie hialuron jest powszechnie używany i akceptowany w społeczeństwie. Nic więc dziwnego, że nie stanowi już dla ludzi zaskoczenia. Największą popularnością cieszą się zabiegi nazywane “wypełniaczami” które – jak sama nazwa sugeruje –  wypełniają zapadniętą tkankę w okolicach twarzy i szyi. Coraz powszechniejsze stają się też zastrzyki odpowiednich dawek tego kwasu w usta w celu zwiększenia ich objętości, a także zabiegi iniekcyjne na zmarszczki i drobne linie.

kwas hialuronowy

Z czego wynika zapotrzebowanie na zabiegi kwasem hialuronowym?

Odpowiedz na to pytanie kryje się w jego właściwościach m. in. nawilżających skórę. Kwas hialuronowy ma zdolności do wchłaniania i zatrzymywania dużych ilości wilgoci, co pomaga nadać skórze jędrny i młodzieńczy wygląd.  Jednak najbardziej znaną korzyścią tego naturalnego polisacharydu jest Anti-Aging: wykazano, że kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu, redukując w ten sposób zmarszczki i drobne linie na skórze. Wśród kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej uważa się, że hialuron pomaga utrzymać cerę gładką, miękką i promienną.

Jak wybrać miejsce do wykonania zabiegu?

Decyzja o wyborze dobrego chirurga plastycznego lub kosmetologa, który wykona konkretny zabieg, ma ogromny wpływ na efekty i skutki całej procedury. Wybór niewłaściwej placówki może wiązać się z poważnym ryzykiem o długofalowych skutkach, w tym komplikacjach zdrowotnych, takich jak: infekcje skóry, zakrzepy, zakażenia, obrzęki i uszkodzenia nerwów. Ponadto wyniki tej decyzji wpływają na wizualny efekt uzyskany przez pacjenta w wyniku zabiegu. Właściwy specjalista będzie miał dogłębną wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu zastrzyków oraz stosowaniu odpowiednich technik w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Pacjenci powinni wybierać zabiegowców starannie i sprawdzać ich kwalifikację oraz zdobyte doświadczenie. Weryfikując zakres usług, należy także upewnić się, że w dana klinika posiada odpowiednie zezwolenia i certyfikaty, które potwierdzają wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Uwolnij swoją prawdziwą piękność, odwiedzając salon urody La’Koshi! Odmienimy twoją twarz, ciało i duszę! Jeśli szukasz doskonałego miejsca, w którym zadbasz o swoje poczucie piękna i komfortu, a także się zrelaksujesz – czekamy na Ciebie!