Ziołowe stemple w masażu

Masaż to popularna forma relaksu, która jest znana od około pięciu tysięcy lat. Pomaga on w zrelaksowaniu się, rozluźnieniu mięśni, wypoczęciu i oczyszczeniu umysłu. W salonach kosmetycznych czy u masażystów spotykamy się z wieloma zagadkowymi i niezrozumiałymi nazwami, a jedną z nich może być masaż wykonany za pomocą ziołowych stempli.

Czym są ziołowe stemple i skąd się wzięły?

Stemple ziołowe pochodzą z Tajlandii, gdzie były powszechnie znane i używane już od kilku wieków. Skuteczność ziół oraz tworzenie z nich zdrowotnych mieszanek to wiedza, która została wykorzystana w tym zabiegu. Odpowiednią mieszankę ziołową zawija się w kawałek bawełnianego materiału i tworzy się z tego stempel ziołowy, który doskonale nadaje się do masażu.

Jak wygląda masaż stemplami ziołowymi?

Chwilę przed rozpoczęciem masażu, sakiewki z ziołami są podgrzewana w oleju do odpowiedniej temperatury, dzięki czemu z roślin uwalniają się olejki eteryczne. Zabieg polega na szybkim i miejscowym dotyku stempla, który kończy się jego lekkim dociśnięciem do skóry. Masaż z każdą minutą staje się intensywniejszy, po to, aby dobre substancje z mieszanki ziół i roślin przeniknęły do naszego organizmu. To, jaka mieszanka znajduje się w środku stempla, zależy od dolegliwości i preferencji każdej osoby.

beauty-spa

Jakie mieszanki ziołowe używane są w stemplach do masażu?

Tradycyjne składniki stempli ziołowych:
  • Trawa cytrynowa to roślina, która rozgrzewa organizm, poprawia ukrwienie skóry oraz wpływa dobrze na trawienie. Jest ona polecana podczas przeziębień czy chorób, ze względu na to, że powoduje wydzielanie potu. Masaż tym ziołem wpływa dobrze na pamięć i koncentrację.
  • Kurkuma to przyprawa, która kojarzy się głównie z kuchnią indyjską i potrawami z ryżu. Warto wiedzieć, że masaż wykonany tą rośliną poprawia krążenie krwi oraz działa przeciwzapalnie.
  • Kafir jest to roślina mało popularna w Polsce, która ma podobne działanie jak trawa cytrynowa.
  • Kamfora jest środkiem przeciwzapalnym, który ma właściwości przeciwgrzybicze i dezynfekujące. Chroni ona również skórę przed łuszczeniem się.
Oprócz tradycyjnych ziół często do stempli wykorzystuje się inne rośliny takie jak: kawa, cynamon, imbir, sól morska czy liście eukaliptusa. Podczas masażu możemy również poczuć przyjemnym i mocnym zapachem mieszanki ziół, który ma ogromne znaczenie w sferze terapeutycznej.

Masaż idealny dla zapracowanych

Masaż wykonywany stemplami jest idealny dla osób przemęczonych, zestresowanych czy po prostu przepracowanych. Klienci cierpiący na bóle reumatyczne na pewno skorzystają na tym zabiegu. Jeśli chcesz poprawić swoją odporność, kondycję skóry lub pozbyć się cellulitu to ten masaż będzie idealny dla Ciebie.

Mimo iż, mało jest przeciwwskazań co do tego masażu, to kobiety podczas miesiączki lub w ciąży nie powinny korzystać z tej formy relaksu. Dotyczy to również osób, u których występują problemy z krzepliwością krwi czy żylakami.

Jeśli chcesz spróbować masażu za pomocą stempli ziołowych lub masz jakieś pytania na ten temat, to zapraszamy do kontaktu.