Kiedy domowa pielęgnacja stóp nie daje zamierzonych efektów, warto udać się do salonu kosmetycznego, gdzie specjalistki zaproponują właściwy zabieg, jak i profesjonalnie zadbają o poprawę kondycji skóry stóp. Aby błyskawicznie zmiękczyć i złuszczyć grubą warstwę przesuszonego naskórka oraz nawilżyć pięty, na których często pojawiają się pęknięcia, można zdecydować się na pedicure kwasowy. Dzięki zastosowaniu bezpiecznych preparatów z kwasami efekt widoczny jest natychmiast. Stopy są miękkie, wygładzone i pięknie wyglądają!

Pedicure kwasowy a klasyczny

Pedicure to zabieg kosmetyczny mający na celu poprawę kondycji stóp poprzez wygładzenie szorstkich pięt, odpowiednie nawilżanie skóry i stylizację paznokci. W salonach kosmetycznych stosuje się najczęściej pedicure klasyczny, czyli frezarkowy, który polega na oczyszczeniu i złuszczeniu przesuszonego naskórka oraz pozbyciu się modzeli i nagniotków w sposób mechaniczny. Pedicure kwasowy natomiast to zabieg wykonywany za pomocą preparatów kosmetycznych z kwasami. Zastosowanie związków chemicznych, takich jak kwas winiowy, cytrynowy, mlekowy czy jabłkowy, pomaga zmiękczyć, wygładzić i nawilżyć problematyczną skórę stóp.

pedicure kwasowy

Pedicure kwasowy — dla kogo?

Pedicure kwasowy to zabieg przyjemny i bezpieczny, polecany szczególnie osobom aktywnym, które mają problem z bardzo twardą i przesuszoną skórą pięt, skłonną do pękania. Przed wykonaniem zabiegu specjalistka przeprowadza szczegółowy wywiad, ponieważ w niektórych przypadkach preparaty kwasowe nie powinny być stosowane. Na pedicure kwasowy nie mogą zdecydować się osoby, które mają alergię na którykolwiek ze składników preparatu kwasowego. Zabiegu nie poleca się także kobietom w ciąży, gdyż aktywne związki chemiczne mogą podrażnić wrażliwą skórę stóp przyszłych mam. Natomiast specjalistka powinna odmówić wykonania pedicure’u kwasowego, jeśli na skórze znajdują się otwarte rany i świeże blizny lub stopy zainfekowane są zmianami grzybiczymi. W tych przypadkach kwasy mogą zaszkodzić skórze.

Pedicure kwasowy w salonie kosmetycznym

Pedicure kwasowy to nieinwazyjny zabieg, jednak nie powinno wykonywać się go samemu w domu. Specjalistka w salonie kosmetycznym dostosuje odpowiedni preparat do kondycji stóp. Wizyta w salonie pozwoli dodatkowo zrelaksować się w miłej atmosferze i odpocząć od codziennych problemów. Jak wygląda wykonanie pedicure’u kwasowego? Pierwszym etapem jest moczenie stóp w specjalnej soli zmiękczającej. Następnie osusza się je, a na skórę aplikuje preparat z kwasem za pomocą specjalnych płatków. Stopy przykrywa się folią i pozostawia na kilkanaście minut. Po tym czasie złuszczony naskórek jest usuwany za pomocą szpatułki. Na koniec stylistka paznokci zadba także o ich piękny wygląd. Pedicure kwasowy powinien być wykonywany regularnie, jednak nie częściej niż co trzy tygodnie.

Jeśli marzysz o doskonałym odprężeniu połączonym z idealnym wygładzeniem i nawilżeniem skóry stóp, zapraszamy do skorzystania z usług naszego salonu!