Wypadanie włosów - przyczyny oraz sposoby jak zwalczyć

Wypadanie włosów to problem pojawiający się nie tylko w podeszłym wieku. Zmaga się z nim wiele osób, a przyczyn jest wiele - zarówno zła pielęgnacja, dieta, jak i przeróżne schorzenia i choroby. Jak wygrać z wypadaniem włosów?

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów to całkowicie normalne zjawisko. Każdego dnia tracimy około 100 włosów - nie ma co się martwić, gdyż jest to naturalny proces, a w miejsce wypadających wyrastają nowe. Jednak gdy na szczotce zostają garście włosów, możemy czuć się zaniepokojeni. Pierwszym działaniem mającym na celu zwalczenie wypadania włosów jest ustalenie jego przyczyny. Jeśli jej nie znajdziemy, przyjmowanie nawet najdroższych preparatów może nie przynieść zadowalającego efektu. 

Istnieje kilka podstawowych powodów osłabienia włosów:

Sposoby na wypadanie włosów

Witaminy 

Przez pożywienie i suplementację można dostarczyć do organizmu witaminy, które pośrednio lub bezpośrednio ograniczają wypadanie włosów. Niektóre zwiększają odporność włosów, inne poprawiają wchłanianie substancji odżywczych. Czasem ich działanie może wydawać się podobne, ale należy pamiętać, że żadnej witaminy nie da się zastąpić inną. Warto więc dbać o regularne przyjmowanie lub spożywanie brakujących witamin:

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Najważniejsze przy wypadaniu włosów, jest znalezienie przyczyny, dlatego w razie problemu należy skontaktować się z lekarzem. Oprócz wyeliminowania problemu, warto zadbać także o ich wzmocnienie i profilaktykę - stosować kuracje odpowiednimi preparatami lub domowymi sposobami.