Pedicure – jak dbać o stopy?

Sezon wakacyjny w pełni. Czas, gdy eksponujemy części ciała, które przez większość roku pozostają przykryte przez ubrania. Jednym z nich są nasze stopy, o które również warto zadbać przed urlopem zwłaszcza w ciepłych krajach. Jak, więc o nie zadbać?

Jak zadbać o paznokcie?

Wakacje to czas, kiedy większość z nas chce cieszyć się piękną pogodą i urokami plaży. Pedicure może być doskonałym rozwiązaniem, aby zadbać o nasze paznokcie i stopy przed wyjazdem na wakacje.

Zdajemy sobie sprawę, że samemu ciężko jest wykonać poprawny pedicure, dlatego zaleca się wybór profesjonalnego salonu kosmetycznego, który dba o higienę i stosuje nowoczesny, sterylny sprzęt. Zadbane paznokcie to nie tylko kwestia estetyki, ale też zdrowia. W salonie kosmetycznym specjalista poprawi kształt i długość paznokci oraz odpowiednio je przytnie. Pamiętaj, aby nie obcinać ich zbyt krótko, gdyż to może prowadzić do bolesnych podpaleń i infekcji. Wybierając kolor lakieru, który chcemy, aby nasze paznokcie zostały pomalowane, zaleca się wybór koloru pasującego do naszej karnacji i stylu. Podczas robienia pedicure specjalista usunie martwe komórki skóry, dzięki czemu stopa stanie się gładka i miękka. Po wizycie w salonie kontynuuj pielęgnację stóp w domu. Regularnie nawilżaj skórę i używaj odżywek do paznokci.

Na wakacjach często korzystamy z otwartego obuwia, więc warto zadbać o to, aby buty były wygodne i odpowiednio dopasowane. Unikaj noszenia zbyt ciasnych lub luźnych butów, aby uniknąć obtarć lub np. skręcenia kostki.

Dowiedz się również z naszego bloga: Jak dbać o paznokcie na co dzień?

Jak pielęgnować stopy na co dzień?

Znanym od wielu lat sposobem na utrzymanie stóp w dobrej formie są oczywiście kąpiele. Możemy użyć do nich soli kosmetycznej, albo olejków eterycznych. Ważne jest, aby do takiej kąpieli używać letniej wody. Taką regenerującą kąpiel możemy stosować przynajmniej raz w tygodniu.

Ważne jest także, by regularnie pozbywać się zrogowaciałego naskórka z pięt. Jednak zalecana jest ostrożność i umiar, gdyż nadmierne przetarcie nie tylko wygląda nieefektownie, ale przede wszystkim może powodować podrażnienia i dyskomfort. Dobrym wyjściem są preparaty zmiękczające skórę. Zapobiegają one twardnieniu naskórka, a jednocześnie nie podrażniają skóry.

Jak wybierać kosmetyki do stóp?

Ważnym aspektem pielęgnacji stóp jest ich odpowiednie nawilżenie. Często przypominamy sobie o nich tuż przed wakacjami, a z reguły troska o coś tylko od święta nie przynosi długotrwałych efektów. Warto zacząć stosować kosmetyki zmiękczające skórę zawierające mocznik, których użycie zdecydowanie ułatwi nam pielęgnację pięt.

Obecnie mamy na rynku mnóstwo produktów różnej jakości, warto poświęcić trochę więcej czasu, aby upewnić się, że wybrany specyfik jest właśnie tym, który przyniesie oczekiwany efekt. Dla pewności warto skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie.