Terapia wygładzania włosów, czyli keratynowe prostowanie

Zdrowo wyglądające, proste i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Codzienne prostowanie włosów przyczynia się do zniszczenia delikatnych kosmyków, ich przesuszenia, a nawet wypadania. Aby uniknąć konieczności nieustannego modelowania pasm przy użyciu gorących narzędzi, warto zdecydować się na terapię wygładzania włosów za pomocą keratyny. Keratynowe prostowanie gwarantuje intensywne nawilżenie włosów pozbawionych blasku oraz odbudowę ich struktury.

Keratyna — białko, które czyni cuda

Keratyna to białko, będące podstawowym składnikiem budulcowym włosów, odpowiedzialnym za ich zdrowy wygląd. Jej niedobór sprawia, że włosy są szorstkie i pozbawione blasku. Zabieg keratynowego prostowania włosów został opracowany w Brazylii. Wtłaczanie naturalnego białka w głąb struktury włosów miało bowiem je natychmiastowo odżywić i chronić przed negatywnym wpływem słońca i wilgoci. Preparaty keratynowe, używane do brazylijskiej terapii wygładzania włosów, zawierają także antyoksydanty, kwasy tłuszczowe, wyciągi z roślin i witaminy. Osoby, dla których przesuszone i plączące się gęste włosy są utrapieniem, będą zachwycone efektami keratynowego prostowania. Można je wykonywać nawet na włosach rozjaśnianych, farbowanych i zniszczonych innymi zabiegami chemicznymi.

prostowanie keratynowe

Na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów?

Na terapię keratynowego wygładzania włosów w salonie fryzjerskim należy zarezerwować około trzy godziny. Pierwszym etapem terapii jest dokładne umycie i oczyszczenie włosów, a następnie ich wysuszenie. Podczas zabiegu specjalista nakłada na włosy preparat z hydrolizowaną keratyną. Po upływie odpowiedniej ilości czasu, w trakcie którego keratyna i składniki odżywcze wchłaniają się, fryzjer wtłacza we włosy preparat za pomocą profesjonalnej prostownicy rozgrzanej do około 230 stopni Celsjusza. Pod wpływem wysokiej temperatury delikatne łuski włosów otwierają się, dzięki czemu białko wnika w ich strukturę. Na koniec pasma zostają osuszone delikatnym nawiewem suszarki.

Efekt: doskonale nawilżone, lśniące i sprężyste włosy

Terapia wygładzania włosów, czyli keratynowe prostowanie to alternatywa dla codziennego modelowania włosów prostownicą. Po zabiegu włosy są idealnie proste, lśniące, sprężyste i przede wszystkim – odżywione. Efekt utrzymuje się nawet kilka miesięcy. Należy pamiętać, aby po terapii stosować się do zaleceń fryzjera: nie myć włosów przez następne dwa, trzy dni, a do ich pielęgnacji stosować odpowiednie produkty. W ostatnim czasie bardzo popularne są promowane w internecie preparaty do samodzielnego prostowania włosów metodą brazylijską, jednak lepiej oddać włosy w ręce specjalistów, którzy dokładnie zbadają kondycję kosmyków i ocenią ich stan. Zabieg nie jest inwazyjny, jednak powinny go unikać kobiety w ciąży oraz osoby uczulone na którykolwiek ze składników preparatu keratynowego.

Serdecznie zapraszamy do naszego salonu, w którym specjaliści dopasują idealną metodę pielęgnacji dla Twoich włosów!